Шмалєй Світлана Вікторівна

Шмалєй  Посада Завідуюча кафедрою цивільного захисту населення та безпеки життєдіяльності НПУ ім. М.П.Драгоманова з 2014 р.
Наукові ступені і звання Доктор педагогічних наук, кандидат біологічних наук, професор, Відмінник народної освіти України
Дисципліни, які викладає Безпека життєдіяльності, Основи охорони праці, Охорона праці в галузі, Цивільний захист

Вищу освіту за спеціальністю «Біологія та хімія» здобула у Херсонському державному педагогічному інституті ім. Н.К. Крупської, після чого пройшла підготовку в аспірантурі Інституту фізіології АН Білорусі, а згодом в докторантурі Національного інституту освіти Республіки Білорусь. Стажування з питань менеджменту в освіті проходила в Центральному інституті післядипломної освіти (м. Київ) та Східно-Середземноморському університеті (Кіпр).

У 1986 р. захистила кандидатську дисертацію «Вплив фактора росту нервів на міжнейронні відносини у симпатичних гангліях» на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук зі спеціальності 03.00.13 – фізіологія людини і тварин, а у 2005 р. – докторську дисертацію «Система екологічної освіти в загальноосвітній школі в процесі вивчення предметів природничо-наукового циклу» на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки (2005 р.). Вчене звання доцента отримала у 1991 р., а професора – у 2006 р.

Має 30-річний стаж науково-педагогічної діяльності. Під її керівництвом успішно захищено 11 кандидатських дисертацій як з біологічних, так і педагогічних наук.

У 2008–2013 рр. виконувала обов’язки заступника голови Спеціалізованої вченої ради К 67.051.01 по захисту кандидатських дисертацій на здобуття наукового ступеню кандидата біологічних наук зі спеціальностей 03.0.004 – біохімія, 03.00.13 – фізіологія людини і тварин, а з 2014 р. є членом Спеціалізованої вченої ради К 18.053.01 по захисту кандидатських дисертацій на здобуття наукового ступеню кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки.

Входить до складу науково-методичної комісії з вищої освіти з біології (040102) МОН України.

Коло наукових інтересів пов’язано з соціальною та екологічною фізіологією, еколого-валеологічною освітою та вихованням різних верств населення, природними курортно-рекреаційними ресурсами.

Автор понад 450 наукових праць, в тому числі посібників “Диагностика здоровья” (1994), “Антропоэкологический словарь” (1995), “Основи наркології” (1998), “Основи екології. Початковий етап” (2005); «Курортология» (2011), «Оздоровлення дітей з вадами сенсорних систем» (2012); монографій “Экологическая физиология человека” (2003), “Система екологічної освіти в загальноосвітній школі в процесі вивчення предметів природничо-наукового циклу (2004), 9 навчальних програм для студентів природничих спеціальностей, які отримали гриф МОН України.

Нагороджена Почесною грамотою Херсонської облдержадміністрації (2003, 2007), Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2002), Грамотою Верховної Ради України (2004), Почесним знаком “За наукові досягнення” (2005), Знаком АПН України «К.Д.Ушинський» (2009).